• ساعت : ۱۰:۲۲:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ 
  • کد خبر : ۲۹۲۰
برگزاری همایش "خانواده و دیابت" در كتابخانه مركزی
همایش "خانواده و دیابت" با حضور مديران شهري، خانواده بيماران مبتلا به ديابت و عموم شهروندان، 23 آبان در كتابخانه مركزي برگزار می شود.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به این مطلب گفت: به مناسبت روز جهاني ديابت و شعار جهاني "خانواده و ديابت" افزايش آگاهي عمومي شهروندان در رابطه با بيماري ديابت در دستور كار معاونت اجتماعی و مشارکتهای مردمی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری  اصفهان قرار گرفته است.

فریناز تولائیان  افزود: با توجه به افزايش تعداد مبتلايان به بيماري ديابت در سال هاي اخير، اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری  اصفهان با همكاري مركز تحقيقات غدد و متابوليسم اصفهان با هدف افزایش آگاهی از تأثیر دیابت بر روی خانواده و شبکه حمایتی از افراد مبتلا به دیابت و نیز ترویج نقش خانواده در مدیریت، مراقبت، پیشگیری و آموزش در زمینه دیابت به برگزاري برنامه هاي متنوع در سطح شهر اقدام خواهد کرد.

وی اظهار داشت: تمامی خانواده ها بالقوه تحت تأثیر دیابت قرار می گیرند بنابراین آگاهی از علائم، نشانه ها و عوامل خطر دیابت برای کمک به تشخیص زودهنگام امری کلیدی و حیاتی است.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت  از نصب تبليغات شهري جهت ارتقاء آگاهي شهروندان با پيام هاي سبك زندگي سالم در سطح شهر خبر داد و بیان کرد: طرح های تبلیغات شهری در قالب "یه حرفِ حساب"  ویژه سلامت بانوان از دیگر اقدامات اداره توسعه فرهنگ سلامت بوده است.

تولائیان با اشاره به دیگر برنامه این اداره گفت: همایش "خانواد و ديابت" با حضور مديران شهري، خانواده بيماران مبتلا به ديابت و عموم شهروندان در روز پنجشنبه 23 آبان ماه از ساعت 16 الي 19:30 در كتابخانه مركزي برگزار می شود.

وي با اشاره به رنگ آبي به عنوان نماد روز جهاني ديابت، تصريح كرد: به مناسبت اين روز هرساله در اغلب كشورهاي جهان يكي از بناهاي مهم و شاخص آنها باهدف افزايش آگاهي شهروندان نسبت به اين موضوع، به رنگ آبي نورپردازي مي شود که در اين راستا اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری  اصفهان نیز با همكاري معاونت خدمات شهري شهرداري اصفهان در روزهاي 23 و 24 آبان ماه به نورپردازي در ميدان انقلاب و بناي پل هاي دفاع مقدس و امام خميني(ره) می پردازد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: غرفه های پایش سلامتی و مشاوره شهروندان نیز روز جمعه 24 آبان ماه در ابتداي جاده سلامت ناژوان با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه های مربوطه با هدف توسعه و بهبود سطح سلامت شهروندان به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.5.0
    V5.5.5.0